Jaki lek na zgagę i ból żołądka?

Czy remiGast jest na zgagę? Albo co można wziąść na zgagę strasznie piecze juz nie wiem co robić. Do tego boli żołądek co można brać przeciwbólowego
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak pozbyć się zgagi?

Szanowna Pani

Ranigast to jeden z środków na zgagę dostępny bez recepty. Zmniejsza on wydzielanie kwasu żołądkowego. W Aptece znajdzie Pani także inne preparaty w tym płynne które mają działanie zobojętniające i łagodzące.
Ból powinien minąć przy stosowaniu takich środków ale jeśli chce Pani przyjmować środki przeciwbólowe to tylko Paracetamol gdyż leki takie jak Ibuprofen mogą stan pogorszyć.

Jeżeli pomimo stosowania leków bez recepty stan nie ulegnie poprawie lub będzie powracać to należy udać się do lekarza ponieważ może mieć Pani do czynienia z chorobą wrzodową, refluksem lub inną chorobą, zwłaszcza gdy odczuwa Pani kłujący ból.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Nie znam preparatu o nazwie remiGast, być może ma Pani na myśli ranigast, który jest lekiem stosowanym w chorobie wrzodowej żołądka. Ulgę powinny przynieść dostępne bez recepty inhibitory pompy protonowej oraz środki zawierające sole glinu. Docelowo proszę jednak zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny i odpowiedniego schematu leczenia choroby wrzodowej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty