Zapytaj lekarza

7 2 8 , 4 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niesmak w ustach, przelewanie w żołądku i napięcie po leku Ibuprom

Mam zapalenie zatok. 9 dzień, brak temperatury, ale głowa rozpalona, senność, gardło zainfekowane. Internista zalecił ibuprom. Wziąłem dwie tabletki i czuję sie jeszcze gorzej. Niesmak w ustach, przelewanie w żołądku, napięcie. Czy mozliwe, że ibuprom tak szybko zaszkodzil? Gastroskopia miesiąc temu, lekka nadżerka 3 mm. Laryngolog zapisał Bioracef i Bactilac. Czy mogę go wziąć przy takich dolegliwościach? Czy mogę jakoś wspomóc żołądek by nie zakłócić działania Bioracefu?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Migrenowe bóle głowy a zatoki

Migrenowe zatok nie są często efektem chorób neurologicznych, ale zaburzeń pracy zatok. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zależności między migreną a zatokami.

Witam.
Może się tak zdarzyć po przyjęciu ibuprofenu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wynik gastroskopii.
Zamiast Ibuprofenu proponuję paracetamol (tabl, tabl rozpuszczalne itd) w dawce maksymalnej do 3x dziennie po 1 gramie (czyli zwykle po 2 tabl).
Nie działa on drażniąco na żołądek.
Dodatkowo można zastosować osłonowo na żołądek inhibitor pompy protonowej
(być może zostały Panu jeszcze tabletki zlecone po ostatniej gastroskopii).
W razie czego można kupić też te preparaty bez recepty (np. Ortanol Max, Bioprazol Bio itp.) ale korzystniej jest jeśli lekarz wypisze je na recepecie.
Inhibitory pompy stosuje się zwykle rano, na czczo, pół godziny przed posiłkiem- wtedy działają najskuteczniej. W razie nie wystarczającego efektu można przyjąć drugą dawkę wieczorem też pół godziny przed jedzeniem.
Antybiotyk i probiotyk zapisany przez laryngologa proszę stosować. Ja bym jeszcze rozważył przy zapaleniu zatok steryd donosowo np. Budherin 2x dziennie i sól fizjologiczną/wodę morską do toalety nosa 4x dziennie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy