Czy lek nie powoduje negatywnych skutków dla żołądka?

Witam, stwierdzono u mnie przepukline zoladka I od dwoch lat biore omeprazol, kiedy probowalam nie brac dwa, trzy dni problem z zoladkiem powracal, zastanawiam sie czy biorac ten lek przez late nie spowoduje on zmian w zoladku, czy jest on bezpieczny? Prosze o informacje, dziekuje.

Bezpieczeństwo tego leku jest potwierdzone, ale pojawiają się doniesienia naukowe, które mówią, że przy ich kilkunastoletnim stosowaniu może wystąpić polipowatość śluzówki żołądka. Dlatego wskazane jest kontrolne wykonywanie gastroskopii w przypadku stosowania leków z grupy inhibitorów pompy protonowej co około 2-3 lata mimo braku objawów i dolegliwości.