Czy mogę bez konsekwencji odstawić ten lek na zapalenie zatok?

Na zapalenie zatok sitowych bez badań obrazowych laryngolog zapisał mi Metypred w dawce 3×8mg.Przyjmuję lek 4 dzień i bardzo boli mnie żołądek,na którego przewlekłe , nadżerkowe zapalenie choruję.Równolegle przyjmuję Comboterol na astmę i Clatrę na alergię.Wizyta na NFZ 29.8,na kolejną prywatną mnie nie stać.Larynolog wiedział o moich schorzeniach .Czy mogę bez ew.konsekwencji zdrowotnych odstawić Metypred? Dziękuję

Może Pani uzupełnić leczenie o lek z grupy inhibitorów pompy protonowej, np. omeprazol lub pantoprazol (dostępne bez recepty).

Odstawienie metypredu powinno się odbywać stopniowo, dlatego proszę skontaktować się ze swoim lekarzem POZ i ustalić optymalny schemat redukowania dawki.