Czy znamię skórne może być czerniakiem?

Chciałabym zapytać o znamie skórne . Mam go od urodzenia kiedyś było małe i płaskie teraz są to 2 znamiona które dość często swedza , puchna , krwawia i czasami leci z nich taki plyn (ropa) zazwyczaj swędzi kiedy robi się ciepło bądź kiedy bardzo się zdenerwuje niestety nie mogę dołączyć zdjęcia . Czy może to być czerniak ? niestety tu gdzie przebywam na wszystko zostaje przepisany paracetamol ;(

Witam , nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie bez obejrzenia zmiany! Nie istnieje diagnozowanie ani leczenie na odległość (przez internet)! Konieczna wizyta u specjalisty!!! z.żurawski