Usunęłam znamię - czy to czerniak?

Witam! Od urodzenia miałam dosyć odstającego pieprzyka na plecach. Tydzień temu trochę się powiększył, był zaczerwieniony, wylała się z niego ropa. Dostałam od lekarki rodzinnej maść z antybiotykiem po której wszystko wróciło do normy. Postanowiłam to skonsultować z lekarzem dermatologiem-chirurgiem. Lekarz uznał, że najlepiej wyciąć pieprzyk i dać do badania, tak też zrobiłam. Założony został opatrunek na zszytą ranę i taka folia przyklejona na wierzch. Strasznie się boję, żeby to nie był jakiś czerniak, bo na jednej stronie zdecydowanie jest zmieniony kolor na taki brązowy. Do kontroli mam się zgłosić za 2 tygodnie, a opatrunek po pierwszej nocy jest zakrwawiony. Czy to normalne? Nie dostanę żadnego zakażenia chodząc z takim opatrunkiem? Gorąco pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opatrunek może Pani spokojnie zmienić - proszę zdezynfekować ranę i założyć nowy.
Prawdopodobieństwo rozwoju czerniaka jest bardzo niewielkie - wykonane badanie histopatologiczne jednoznacznie rozwieje wątpliwości. "Zwykłe" znamiona również występują w różnych odcieniach i często mają nierównomiernie rozłożony barwnik.

Pozdrawiam