Czy Zolafren tak obniża puls?

3 lata temu z powodu nagłego odstawienia benzodiazepin wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym. Otrzymałem tam lek o nazwie zolafren. Mam zdiagnozowaną fobię społeczną, a ten lek otrzymałem z powodu silnych zaburzeń psychicznych. W kwietniu tego roku odstawiono mi ostatecznie lek. Do dzisiaj mam objawy odstawienne po leczeniu tym lekiem. Przez cały ten okres brania zolafrenu na silną nerwicę brałem benzodiazepiny oraz antydepresanty, które wogóle na mnie nie działały. Zażywałem m.in. klonazepam, alprazolam, klorazepam i wcale te leki nie działały przeciwlękowo tylko mnie trochę usypiały. Tak samo dużo antydepresantów na mnie nie działało w tym paroxinor i asertin. Od tamtego czasu biorę jeszcze 7,5 mg. dz. relanium Tomografia komputerowa głowy wykazała, że w głowie nie mam żadnych uszkodzeń po tych benzodiazepinach. Dlaczego benzodiazepiny nie działają na mnie przeciwlękowo ? Puls czasami mam w granicach 48 - 53. Czy to od zolafrenu ?

Z pana wypowiedzi można wnioskować, że jest pan uzależniony od benzodwuazepin. Możliwe, że jest to silne uzależnienie. Pisze pan, że 3 lata temu odstawił pan benzodwuazepiny i skończyło się to leczeniem szpitalnym i włączeniem Zolafrenu, a w trakcie kuracji tym lekiem i tak pan brał benzodwuazepiny. Powinien pan koniecznie leczyć się dalej w PZP. Oczywiście, że benzodwuazepiny mają silny potencjał uzależniający. Niestety działają degenerująco na ośrodkowy układ nerwowy. Stosowane długo mogą doprowadzić do demencji. Nie powinno się odstawiać nagle benzodwuazepin, dlatego właśnie powinien pan pobierać leki pod ścisłą opieką lekarską i rodzinną. Biorąc dużo tego typu leków dochodzi do przyzwyczajenia i wzrastające dawki leku nie powodują właściwego efektu p-lękowego. Na szczęście psychiatrzy dysponują innymi niż benzodwuazepiiny lekami p-lękowymi. Co do pulsu to trudno powiedzieć. Zolafren może powodować bradykardię i niedociśnienie. Choroba psychiczna nie wyklucza jednak choroby serca. Należałoby zbadać się też u internisty.