Czy zwiększenie dawki tego leku jest bezpieczne?

Dzień dobry; Od 3 lat mam zdjagnozowaną niedoczynność tarczycy. Do tej pory zażywałam eutyrox 25mg. Rok temu wynik TSH był na poziomie 2,750uIU/ml. Od paru dni zaczęlam się znaczniej gorzej czuć tzn. mam od czasu do czasu nierówne serca. To jest tak że jakby jedno uderzenie było opuszczane a następne jest silnieje. Dość nieprzyjemne uczucie. Dzieje się tak zazwyczaj w momentach stresu. Zrobilam badania i THS jest na poziomie 5,39uIU/ml. Mój endokrynolog wraca z urolu za dwa dni ale nie jestem pewna czy mnie przyjmie bo nie byłam umówiona a pacjentów po powrocie zapewne będzie masa... :( Dziś sma zwiększyłam sobie dawkę z tych 25mg do 50mg ale nie wiem czy to bezpieczne ... ? Bardzo proszę o sugestie. Dziękuję. Ewa.

Konieczna jest modyfikacja dawki leku przez endokrynologa, a jeśli nie przyjmie Pani przez lekarza rodzinnego. Warto wykonać jeszcze ft3 i ft4, jednak nie jest to konieczne. Poza tym wskazane jest wykonanie badania EKG.