Czy żylaki nóg mogą być spowodowane chorobą tarczycy?

Dzień dobry, Cała moja rodzina ma żylaki. Rok temu na wakacjach (22 lata) latałam 12 razy samolotem podczas 12 tygodni. Były to loty od godziny do nawet 11h. Pod koniec wyjazdu zaczęłam odczuwać bardzo duży deskomfort najpierw w łydkach następnie w udach a na sam koniec nawet w rękach aż po barki. Czułam ucisk, jakby zbyt duże ciśnienie. Po lotach kiedy kładłam się do łóżka nie mogłam zasnąć z powodu bólu nóg na który pomagał tylko masaż. Po powrocie do kraju poszłam po specjalisty zrobił mi usg i stwierdził że mam małego żylaka w jednej nodze z tyłu kolana a moje dolegliwości były związane z niedoczynnością tarczycy (której wtedy nie leczyłam). Minął rok, biorę ciągle leki na tarczycę, wyniki mam świetne a dolegliwości z nogami potrafią pojawić się po intensywnym dniu. Stąd moje pytanie, trafiłam na lekarza, który chciał wyciągnąć ode mnie kase i nic nie pomóc. Powinnam iść do innego lekarza i nie mówić mu o tarczycy żeby znowu nie wyjść bez diagnozy? Czy faktycznie jest to spowodowane tarczycą? Powiedziałam o całej sytuacji mojej pani endokrynolog to wyśmiała tego lekarza i stwierdziła że to bałwan.

Może Pani wykonać USG doppler żył kończyn dolnych, lekarz chirurg naczyniowy może zlecić doraźnie lek poprawiający przepływ w naczyniach jeśli są to problemy z krążeniem żylnym (np. dobesylan wapnia)