Czy żyłę można udrożnić?

Dzien dobry.Zwracam sie z prosba do dr.chirurga naczyniowego z pytaniem -czy jesli doktor stwierdzil ze w nodze jest niedrozna zyla i trzeba by bylo ja zamknac laserem to zyla dalej bedzie po zamknieciu niedrozna tylko ja poniose duze koszty. Czy istnieje mozliwosc przepuszczenia przez zyle np:" balonika " zeby troszke zyle udroznic. Z gory dziekuje za odpisanie.Pozdrawiam.

Jeżeli żyła jest niedrożna to już nie spełnia swojej funkcji, trzeba ją usunąć klasycznie lub metodą laserową albo inną małoinwazyjną. Żył powierzchownych kk.dolnych zmienionych żylakowo nie udrażnia się tylko usuwa.