Jak skutecznie leczyć żylaki nóg?

Mam 35 lat Urodzilam 3 dzieci Zylaki pojawily sie z przodu miedzy kolanem a kostka Ciezkosc nog mam od samego rana I bardzo swedzi lub tez mrowienis sie pojawiaja. Pomaga tylko lezenie z nogami do gory. Zyly zaczynaja sie zwijac. Nie wiem o czego powinnam zaczac. Bylam u specjalisty ktory kazal mi wybrac co chce, a ja nie wiem co byloby dla mnie lepsze bo to on jest specjalista I kazal wyciac zyle... czytam ze mozna pozbyc sie zylakow cwiczac na roweze, a nie wiem jak cwiczyc... Czy cwiczenia ograniczaja sie tylko do pedalowania Umiarkowanego? Jeszcze inni pisza ze intensywne cwiczenia tez sa dobre. Nie wiem od czego zaczac Prosze o pomoc Pozdrawiam

Powinna Pani zacząć od wizyty u flebologa. Diagnostykę zaczyna się od badania USG doppler żył kończyn dolnych. Na podstawie tego badania przeprowadza się kwalifikację do leczenia zabiegowego.

Osobiście większość żylaków operuje małoinwazyjnie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego. Zabieg trwa ok godziny i nie wymaga leżenia w szpitalu.