Czym grozi rozejście się blizny po cc?

Witam! Ostatnio pytałam się czy podczas 2 ciąży może dojść do rozejscia się blizny po cc gdyż lekarz oznajmił mi że niezbyt dobrze zrosla mi się blizna w macicy. Tu dostałam odpowiedź że może do tego dojść. Czym więc to grozi? Czy są na to jakieś sposoby żeby tego uniknąć? Czy poród wtedy jest wcześniejszy? Czy lepiej nie starać się o drugie dziecko? Bardzo boję się konsekwencji więc proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza ginekologa i wykonać usg macicy aby określić grubość blizny - co określi kiedy będzie bezpieczniej aby starać się o ciążę kolejną a kiedy było cięcie I?