Czy blizna po cc może spowodować trudności w kolejnym porodzie?

Witam! Jestem 6 lat po cc. Okazuje się że blizna w macicy niezbyt się zrosla, jest zbyt cienka. Lekarz powiedział że w drugiej ciąży może ona się rozejsc. Jednak nie powiedział mi że mam się nie starać o dziecko wręcz przeciwnie. Jednak ja się obawiam że może do tego dojść, co wtedy się może zdarzyć?Czy da się tego uniknąć? Bardzo proszę o pomoc. Dodam że mam jeszcze bardzo grube endometrium, czy to wpływa na problemy z zajściem w ciążę? Bardzo proszę o informację i z góry dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może stanowić m.in wskazanie do porodu przez cc, w razie ciąży konieczna będzie baczna obserwacja. W razie wątpliwości sugeruję porozmawiać z ginekologiem.
Pozdrawiam