Czym leczyć zapalenie pępka?

Witam Już drugi raz w życiu - ostatni raz 2 lata temu - mam zapalenie pępka. Za pierwszym razem nieświadomy problemu poszedłem do lekarza rodzinnego, który skierował mnie do chirurga. Chirurg zrobił opatrunek i włożył do środka jakiś lek. Okazało się, że za bardzo nie pomógł, więc za drugim razem, jeżeli się nie mylę skorzystał ze "srebra" - tak przynajmniej zrozumiałem. I to okazało się skuteczne. Pytanie moje jest więc takie, czym smarować, czym leczyć ten pępek?

Witam. Jak rozumiem było to leczenie objawowe. A jaka była jego przyczyna??? Czy było jakieś sączenie z pępka, jeśli tak to jaka to była treść. Czy był zrobuiony posiew. Są różne możliwości zlokalizowania się w pępku różnych "problemów" - ot choćby przetoka żółtkowo-jelitowa, urachus, a nawet nowotwór. Nie sposób leczyć na odległość. Trzeba pokazać problem. Zapraszam ;)