Przetoka jelitowa po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

po operacji wycięcia wyrostka 5.12.2012 r sączyła się rana po drenie zdiagnozowano przetokę jelitowo skórną przetoka kilka razy zamknęła się samoistnie ostatni raz od 2.11 do 20.01 tego roku 3 razy lekarze odstępowali od zamiaru wycięcia przetoki proszę o poradę czy lepiej ją zoperować czy poczekać na samoistne zamkniecie dodam że od początku problemów nie zażywam żadnych leków nie mam tez objawów choroby crona 2 kolonoskopie nie były kompletne prosze o poradę co mam robic z góry dzięuję

To zbyt poważne aby radzić na odległość. decyzję powinien podjąć lekarz prowadzący, leczący Panią. Z reguły przetoki jelita grubego w okolicy wyrostka mają tendecję do nawrotów.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg