Postępowanie po operacji wyrostka robaczkowego i wycięcia przyczepka esicy

Witam. Jestem po operacji wyrostka oraz wycięcia przyczepka esicy, z tego co wiemto Wyrostek był zdrowy ale lekarz go wyciąl przy okazji. Pytanie dotyczy czy tak się robi ze po takiej operacji nie dostałem żadnego antybiotyku profilaktycznie i po 2 dniach zostałem wypisany do domu tylko z zaleceniami dieta i pyralgina. Czy to normalne ze nie dostałem żadnego antybiotyku? ? ? Boje się ze mogę dostać zakażenia rany i ropnia po wyrostku. Bardzo proszę o odpowiedź. Mam 35 lat

Proszę się nie martwić. Takie postępowanie jest dopuszczalne i nic Panu nie powinno zagrażać. W razie pojawienia się niepokojących objawów, np. gorączki, bólów brzucha w okolicy rany pooperacyjnej proszę zgłosić się niezwłocznie do chirurga.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg