Gorączka po zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego

Witam. Mój brat jest po zabiegu wycięcia wyrostka. Diagnoza została postawiona dopiero po 4 dniach od przyjazdu do szpitala z silnym bólem, tak więc wyrostek zdążył się "rozlać". Dodatkowo po dwóch dniach od operacji z rany zaczęła wyciekać ropa, dlatego założono mu sączek. Poza tym sciągnięto mu z lewego płuca 200ml płynu. W szpitalu spędził dwa tygodnie, podawano mu przez ten czas metronizadol i leki przeciwbólowe. W dniu powrotu ze szpitala pojawiła się gorączka 38,5st. Co to może znaczyć?

Jeśli nadal gorączka (zwłaszcza typu hektycznego czyli pojawiająca się wieczorem) w tak wysokiej postaci będzie utrzymywać się przez kolejne 2-3 dni trzeba pilnie w tej sprawie skonsultować się z prowadzącym chirurgiem. To może oznaczać występowanie ropnia w jamie brzusznej, a to może niestety wymagać ponownego wkroczenia. W takim przypadku warto byłoby wykonać kontrolne USG jamy brzusznej. Jednak o tym zadecyduje chirurg po badaniu kontrolnym.