Ropa wydobywająca się z blizny 4 miesiące po operacji wyrostka robaczkowego

Witam. Jestem 4 miesiące po operacji wyrostka robaczkowego, w miejscu blizny mam mały punkt z którego od czasu do czasu wydziela się najprawdopodobniej ropa. Byłam na wizycie kontrolnej po operacji i lekarze mnie uspokajali.. Ale wciąż nie daje mi to spokoju, tym bardziej, że za miesiąc lecę do Egiptu i się boję

Trzeba ponownie skonsultować się najlepiej z chirurgiem prowadzącym. Być może trzeba będzie wykonać kontrolne USG lub np. wykonać posiew z wydzieliny z rany na badanie mikrobiologiczne celem ewentualnego włączenia odpowiedniego antybiotyku. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.