Czym mogą być spowodowane te miesiączki?

Witam! Mam problem: jakieś 3 miesiące temu kochałam się z chłopakiem. Po stosunku miałam czerwoną plamkę krwi na bieliźnie. Wystraszyłam się i 2 tygodnie później poszłam do ginekologa - ten mnie uspokoił i powiedział, że wszystko jest dobrze. Parę dni później dostałam miesiączki w terminie, trwała normalnie, jak zawsze 6 dni, ale krew była jasnoczerwona i mniej obfita. Kolejna miesiączka też była w terminie, ale jasnoczerwona.

Zrobiłam 6 testów w międzyczasie - wyszły negartwne. Teraz 7 dni wcześniej przed miesiączka miersi mi nabrzmiały i obawiam się, że mogę być w ciąży:/ Czym mogą być spowodowane te miesiączki? Proszę o pomoc.

21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Objawy, o których Pani pisze czyli nieznaczna zmiana wydzieliny podczas menstruacji, nie powinny budzic powodu do niepokoju. Oczywiście jeżeli doszło do współżycia należałoby wykluczyć ciążę - aby mieć stuprocentową pewność należy umówić się na wizytę u lekarza ginekologa.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl