Czym może być spowodowane pieczenie warg sromowych większych?

Mam 32 lata. Od kilku miesięcy dokucza mi pieczenie sromu. Początkowo był to bardzo ostry stan, łącznie z obrzmieniem i nawet małą ranką. Obecnie jest to tylko ograniczone do warg sromowych większych i to bardziej do owłosionej ich części. Pieczenie przypomina otarcie naskórka. Już wielokrotnie byłam u ginekologa i robiłam posiew z pochwy, gdyż leki przeciwgrzybiczne nie skutkowały. Początkowo wyszedł mi enterococus faecali. Brałam antybiotyk Z***. Kolejny posiew oprócz enterococusa, wykazał jeszcze liczne e.coli i gronkowca złocistego. Brałam na to d*** dopochwowo i c***. Dodatkowo ginekolog zastosowała s****, żeby złuszczyć nadżerkę i po tym brałam a****. Niestety nie pomogło. Jedyna rzecz, która przynosi mi względną ulgę, to robione gałki na bazie kwasu bornego. Zaczęłam się zastanawiać czy to pieczenie może mieć też inne źródła, bo kiedy byłam w ciąży, wielokrotnie posiew wykazywał enterococusa i inne bakterie łącznie z gronkowcem, ale nie powodowało to u mnie żadnych objawów, a poza tym to pieczenie dotyczy zewnętrznych części. Czy przyczyną mogą być np. hormony? Bardzo proszę o pomoc, bo za tydzień wyjeżdżam na urlop i nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, żeby pozbyć się tego problemu?

Witam serdecznie.

Przyczyn świądu skóry jest wiele- infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze czy pasożytnicze. Spowodowany może być również schorzeniami ogólnoustrojowymi- niedoczynnością tarczycy, niedoborem żelaza, cukrzycą. chorobami wątroby, chorobami alergicznymi. Może mieć również podłoże psychogenne.
Zakładając, że wykluczone zostały przyczyny infekcyjne, powinna Pani zrobić kilka podstawowych badań w kierunku schorzeń układowych- morfologię krwi, badanie ogólne moczu, TSH, enzymy wątrobowe, poziom glikemii.
Najlepiej unikać też kąpieli w wannie, używanie mydła do higieny intymnej. Najlepiej nosić przewiewną i naturalna bieliznę.
Warto spróbować zmienić proszek i płyn do płukania, bo czasami tak błaha przyczyna jest powodem świądu.
Pozdrawiam.