Czy to zapalenie warg sromowych?

Witam. Mam 16 lat. Od kilku tygodni mam problem. Pieką mnie wargi sromowe. Nie codziennie, ale tak mniej więcej co 6-7 dni. Pieczenie nasila się przed miesiączką i rano po przebudzeniu. Słyszałam, że można stosować na to jakieś maści, ale nie chcę jeszcze bardziej pogorszyć sprawy. Proszę o odpowiedź.

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną Pani dolegliwości może być między innymi infekcja narządów płciowych lub podrażnienie tych wrażliwych okolic.

Proszę dokładniej zwrócić uwagę kiedy dolegliwości się pojawiają - może jest to reakcja na stosowany płyn do higieny intymnej, lub inny preparat kosmetyczny. Może w ostatnim czasie został zmieniony proszek do prania czy płyn do płukania? Proszę również starać się nosić przewiewną i naturalną bieliznę.

Najlepiej gdyby porozmawiała Pani na ten temat z rodzicami na przykład mamą. Niestety jeżeli objawy nie ustąpią konieczna będzie niestety wizyta u ginekologa.

Bez badania i wyjaśnienia co jest przyczyną dolegliwości nie ma możliwości zalecenia leczenia.

Pozdrawiam