Jak wyleczyć swędzenie warg sromowych?

Od ponad tygodnia odczuwam swędzenie warg sromowych podczas dotykania np. mycia. Gdy nie są dotykane to nie czuję nic niepokojącego. W ich wyglądzie nic się nie zmieniło poza lekkim zaczerwienieniem. W zasadzie są bardzo suche a jeśli jest już jakiś śluz to nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu. Do lekarza mogę iść dopiero za 2 tyg. i zastanawiam się, co to może być i co mam do tego czasu robić?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane zmiany mogą wynikać z podrażnienia tych wrażliwych okolic.
Proszę zwrócić uwagę czy nie wprowadziła Pani nowych preparatów na przykład do higieny intymnej, proszku do prania, płynu do płukania, nowej bielizny.
Jeżeli tak należy je wyeliminować i sprawdzić czy będzie poprawa.

Inną przyczyną może być infekcja dróg rodnych. Stan ten wymaga leczenia, które jednak zalecić można dopiero po zbadaniu, dokładnym zebraniu wywiadu i postawieniu rozpoznania.

Proszę spróbować wizytę przyspieszyć, a w czasie na jej oczekiwanie stosować delikatne środki do okolic intymnych, proszę nosić też przewiewną i naturalną bieliznę.

W przypadku stwierdzenia infekcyjnego charakteru zmian, jeżeli jest Pani aktywna seksualnie, wskazane będzie rozważenie równoczesnego leczenia Partnera.

Pozdrawiam