Pomocy - czerwone krostki na prąciu, ból i swędzenie penisa

Witam! Mam 14 lat i na żołędziu pojawiły mi się małe czerwone krostki niewyczuwalne w czasie dotyku. Następnie objawy rozszerzyły się i powstał duży jasnoczerwony ślad (z lewej strony żołędzia), który wygląda jakby był skutkiem przetarcia lub schodzenia skóry. Na napletku pojawił się czerwony ślad oraz mała ranka. Czuję swędzenie, lekki ból przy ściąganiu napletka, ale wydzielina jest normalna. Gdy dotykam żołędzia, nie czuję, żeby mnie coś piekło, ale on jest cały suchy. Proszę o pomoc. P.S. Jestem prawiczkiem.

Witam serdecznie.
Przyczyną Pana kłopotów może być infekcja grzybicza lub ewentualnie podrażnienie po zastosowaniu jakiegoś prepratu (proszek do prania, płyn do płukania, preparat do higieny intymnej). Proszę spróbować zmienić kosmetyki na bardziej łagodne, a jeżeli mimo to zmiany nie ustąpią, będzie niestety trzeba udać się do dermatologa i zastosować leczenie.
Pozdrawiam.