Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób mogę pozbyć się krostek z okolic piersi?

Bardzo bym była wdzięczna gdy by mi ktoś doradził jak pozbyć się krostek z okolic piersi i z samych piersi. Jakiś czas temu zaczęły mi na piersiach pojawiać się krostki ropne i zaczerwienienia. Niektóre z nich zniknęły lecz niektóre zostały. Mam także ślady po nich i nie jest to wygodne ponieważ wstydzę się chodzić w bluzkach z dekoltami, a zamiast nich wybieram T-shirty. Byłam również u dermatologa, brałam leki lecz i one mi nie pomagały. Pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam serdecznie.

Lokalizacja zmian jest nietypowa warto się zastanowić czy są to zmiany trądzikowe czy innego pochodzenia- proszę zwrócić uwagę czy zmiany nie są związane ze zmianami alergicznymi na przykład na stosowany proszek do prania czy płyn do płukania tkanin. Podobnie stosowane kosmetyki mogą przyczyniać się do powstawania zmian- balsamy, perfumy. Warto wykluczyć tę przyczynę zmian.

Skóra w tych okolicach jest wyjątkowo delikatna i wymaga odpowiedniej pielęgnacji - proszę spróbować kosmetyków przeznaczonych dla skóry z problemami trądzikowymi.
Wskazane jest też noszenie przewiewnej , naturalnej bielizny.

Polecam artykuły zamieszczone na tym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/zapobieganie-zmianom-tradzikowym.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy