Czym może być spowodowane powstanie krost na skórze przy łysieniu plackowatym?

Choruję na łysienie plackowate od prawie 3 lat, właśnie mi się polepsza i włosy zaczęły odrastać - jednak pojawiło mi się na głowie kilka bolących, czerwonych krostek - nie do wyciśnięcia (w łysych miejscach). Czym to może być spowodowane?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyczyną powstawia zmian może być między innymi niepożądana reakcja na stosowane leczenie lub pojawienie się dodatkowo innego schorzenia powodującego opisane objawy. W obu przypadkach konieczna jest wizyta u prowadzącego dermatologa  w celu identyfikacji przyczyny i wdrożenia lub modyfikacji leczenia.
Proszę się również zastanowić czy w ostatnim czasie nie było stosowane nowe leczenie (niekoniecznie łysienia plackowatego) lub nowe preparaty, być może to jest przyczyna powstania objawów.
Proszę również zmian nie drażnić i nie wyciskać, gdyż może to nasilić dolegliwości.

Pozdrawiam