Leczenie wszawicy przy łysieniu plackowatym

Jakiś czas temu dziecko przyniosło ze szkoły wszy, przeglądając włosy zauważyłam małe ogniska łysienia plackowatego. Zastosowałam na wszelki wypadek szampon na wszy i po 10 dniach powtórzyłam proces zgodnie z tym co było zawarte w ulotce. Niestety "łyse placki" znacznie się powiększyły. I stąd moje pytanie, dziecko kolejny raz przyniosło wszy i nie wiem co zrobić. Czy mogę użyć szamponu na wszy mając łysienie plackowate? Czy to nie zaostrzy choroby?

Witam! W tej sytuacji zdecydowanie należy ponownie użyć szamponu na wszy. Nie powinien zaostrzyć on zmian na skórze głowy.