Swędzenie głowy po zarażeniu wszawicą

Witam, Mój syn z przedszkola przyniósł wszy , no i oczywiście cała rodzina zastosowała szampon wg. zaleceń pani z apteki , wyczesywała swoje włosy i nic nie ma , maż też mi sprawdzał głowę i też potwierdził ,ze mam czystą głowę ale ona nadal mnie swędzi , co to może być ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli użyli Państwo odpowiedniego szamponu zgodnie ze wskazaniami farmaceuty oraz dokładnie wyczesali swoje włosy nie ma powodów do niepokoju. Najprawdopodobniej swędzenie które Pani odczuwa ma tło psychogenne. jest to bardzo częsta reakcja osób które dowiedziały się że ktoś z ich otoczenia chorował na wszawicę.