Czym może być spowodowany żółtawy nalot na podniebieniu z tyłu?

Proszę o pomoc w diagnozie, czym może być spowodowany zoltawy nalot na podniebieniu z tylu oraz dziwna czerwona niebolesna plamka (jakby aksamitna w dotyku) na podniebieniu twardym. Zdarzają się tez przekrwione dziąsła wokół tylnych zębów. Dodam, ze ostatnio mam niskie leukocyty 3,5 i czasami dokucza mi refluks jelitowo-zoladkowy. Czy to coś groźnego? Do jakiego lekarza się udać? Może to grzyby albo pasożyty? Czy należy zrobić wymaz?

Witam, proszę zgłosić się do gabinetu dentystycznego, gdzie lekarz będzie mógł obejrzeć podniebienie i zmianę, która się na nim znajduje oraz w razie potrzeby skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam