Czym może być zmiana w piersi o gęstej treści?

Witam,

Moja koleżanka kilka dni temu robiła usg piersi. W okolicy brodawki jednej piersi stwierdzono obszar niskoechogeniczny o wymiarach 1 x,1,7 cm o słabym unaczynieniu. Węzły pachowe niepowiększone, gruczoły mlekowe nieposzerzone. Wskazanie do biopsji. Lekarka od usg stwierdziła, że nie wygląda to na guza, włókniaka czy torbiel. Dziś była na biopsji, lekarz stwierdził, że jest to zmiana o gęstej treści. Co może to oznaczać?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zmiana o gęstej treści to określenie opisowe w ultrasonografii, nie świadczy jednak o charakterze zmiany. Aby się przekonać, czy zmiana jest łagodna czy złośliwa, należy wykonać w takiej sytuacji biopsję cienkoigłową guzka, tak jak zalecono w przypadku Pani koleżanki. Jeżeli wynik biopsji nie będzie rozstrzygający, wtedy konieczne będzie usunięcie guza.

Pozdrawiam serdecznie