Czym objawia się tętniak mózgu?

Witam mój partner miesiąc przed urodzeniem dziecka dowiedział się ze jest chory na tętniaka dopiero dziś mi powiedział o tym dziecko ma już 4mies jakie są objawy tętniak mowi mi ze go często boli głowa tak jak by miało coś wybuchnąć jemu czy to jest możliwe u jest ostatnio jakiś nerwowy tez przy tętniące jest to możliwe proszę coś więcej mi o tym napisać chcę wiedzieć na co musze być przygotowana?to jest ważne jestem w nim bardzo zakochana dopiero dziś mi powiedział żebym się nie martwila

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy charakterystyczne dla tetniaka to silne bóle głowy, z towarzyszącym wysokim ciśnienie, wraz z powiekszaniem się rozmiaru tętniaka mogą dołaczyć sie obajwy neurologiczne w związku z nacikiem na sąsiednie struktury (zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zmiana zachowania, itp), radziłabym niezwłocznie udać sie do lekarza, celem wyjaśnienia obecności guza.
Pozdrawiam