Czym przemywać rankę na twarzy?

Rankę na twarzy lepiej przemywać wodą utlenioną czy alkoholem ? Od Pani dermatolog słyszałam, że tylko woda utlenioną -lecz z badań wynika, że źle wpływa na gojenie się ran i niszczy tkanki wokół. Więc lepiej ranki po tzw ,,pryszczach'' przemywać wodą utlenioną, acnosanem czy innym preparatem. To dla mnie ważne bo moje blizny bardzo słabo się goją a muszę je przecież czymś odkazić .

Do przemywania jak najbardziej octanisept, skinsept, tonic bezalkoholowy lub płyn micelarny.

Polecam również wizytę u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i podjęcie leczenia