Czym są gulki pod żuchwą na szyi?

Witam, Na zamieszczonym zdjęciu (http://ifotos.pl/z/qxanewa) zaznaczyłem miejsce, w którym po przyciśnięciu brody do klatki piersiowej (po obu stronach szyji, na równej wysokości) wyczuwam palcami wychodzącą wówczas spod żuchwy gulkę wielkości fasolki (1/2cm). Guzek ten chowa się do tyłu gdy go za mocno dotknę, ale też przy normalnej pozycji głowy jest w ogóle nie wyczuwalny. Jest jakby połączony (też z obu stron szyji) z obok kolejnym dużo mniejszym guzkiem. Wszystko to dzieje się jak zaznaczyłem po obu stronach szyji pod żuchwą na mniej więcej tej samej wysokości. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to coś poważnego, czy po prostu w tym miejscu znajduję się ślinianka podżuchwowa i czy jest ona faktycznie wyczuwalna jako jakiś guzek/kulka. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć