Chrypka, ból szyi i pod żuchwą

Od około 2m-cy mam chrypkę(zanika,powraca),odczuwam też ból w szyi,najbardziej pod lewą żuchwą,ból promieniuje do potylicy przez ucho,odczuwam także ból lewej żuchwy i policzka.podczas przełykania czasem jakby bolało mnie ucho.usg szyi nie wykazało zmian w naczyniach,tarczycy i śliniankach,ale węzły chłonne podżuchwowe są powiększone (1,6cm),nie łączą się w pakiety,ich budowa bez zmian.Laryngol.badanie lusterkiem ok.jakie są przyczyny takiego stanu?i jakie badania zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do specjalisty laryngologa, który zleci odpowiednie badania.