Ból szyi, zgrubienie pod żuchwą i zaniki widzenia

Witam, od ok tygodnia odczuwam ból szyi po prawej stronie, tuż pod żuchwą wyczuwalne jest duże zgrubienie, bardzo bolesne. Ból promieniuje momentami aż do głowy, powodując zaniki widzenia w prawym oku (plamki, mroczki przed oczami). Ogólnie jestem zdrowa, nie mam podwyższonej temperatury, gardło również mnie nie boli ani nie jest zaczerwienione. Czy z w/w objawami powinnam zgłosić się do lekarza, czy to coś poważnego? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy powinny być skontrolowane przez lekarza.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
proszę zglosić się do lekarza- bez badania nic więcej nie można orzec.