Zgrubienie na szyi pod żuchwą

Witam, moje pytanie dotyczy zgrubienia ktore pojawiło sie u mnie jakieś 3 tyg temu, umiejscowione jest na szyi tuż pod żuchwa. Początkowo myslalam ze sa to powiększone węzły chlonne, biorąc pod uwagę fakt, ze akurat byłam przeziębiona- ale sa to zbyt duze "gule" po obu stronach. Nie bolą, przy dotyku ani normalnie. Sa dosc twarde. Co to moze byc? Dodam ze choruje na anoreksje

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania, na podstawie samego opisu nie można określić przyczyny. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badania będzie można określić konieczność dalszej diagnostyki.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

powiększone węzły chłonne w tej okolicy mają średnicę powyżej 10 mm, inną możliwością może być powiększona tarczyca. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego aby zbadał zmianę. Na podstawie opisu nie można określić co to jest.

Pozdrawiam.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Możliwe, iż opisuje Pani zapalenie ślinianek podżuchwowych, jednak bez badania ciężko o pełniejszy komentarz. Polecam kontakt z Pani lekarzem rodzinnym.

z poważaniem
Michał Kurek