Pulsujące i gumowate zgrubienie na szyi

U góry szyi po prawej wyczuwam zgrubienie, jakby guzek, jest ono niewidoczne, schowane pod skórą, leży chyba pod żyłą, po przy dotyku "pulsuje". Jest ono takie gumowate w dotyku, skóra nad nim się przesuwa, po odwróceniu szyi w lewo zgrubienie "chowa się" i jest niewyczuwalne. Czy możliwe , że to tylko mięsień? Jeśli nie, to co innego? Do lekarza mogę iść dopiero w środę.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Prawdopodobnie wybadała Pani/Pan u siebie zatokę tętnicy szyjnej (proszę uważać, bo jej stymulacja doprowadza do zwolnienia akcji serca, co jeśli odruch jest bardzo silny, może spowodować omdlenie). Możliwe także, że w tej okolicy znajduje się powiększony węzeł chłonny (choć raczej by się on nie chował przy zmianie pozycji szyi).
Niezbędne jest badanie kliniczne - wizyta u lekarza zweryfikuje czym jest zmiana, którą Pani/Pan opisuje.