Zgrubienie na żyle z lewej strony szyi

Na żyle z lewej strony szyi u 4-letniego dziecka znajduje się zgrubienie(guzek 1-1,5cm).Nie robiąc żadnych badań( typu USG czy tomograf) lekarz (pediatra, chirurg)stwierdził, że to jest taka przypadłość. Dziecko to czasem samo dotyka. Czy na pewno nie trzeba się tym przejmować i nie robić nic?

Trudno mi określić to bez bezpośredniego badania. Ale jeśli tak twierdzi pediatra i chirurg dziecięcy to proszę się sugerować ich zaleceniami. Oczywiście można wykonać w takim wypadku w pełni bezpieczne badanie dla dziecka czyli USG.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Ciężko stwierdzić co to jest nie widząc zmiany, być może lekarz który to oglądał miał rację.

Natomiast jak najbardziej można wykonać badanie USG, jest ono mało inwazyjne, nie wiąże się z żadnym promieniowaniem (jak w przypadku TK) i powinno pomóc rozwiać wątpliwości co do charakteru zmiany. Jeśli będą jakieś wątpliwości w badaniu USG wtedy można na tej podstawie ustalić dalsze postępowanie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko