Zgrubienie na żyle z lewej strony szyi
Na żyle z lewej strony szyi u 4-letniego dziecka znajduje się zgrubienie(guzek 1-1,5cm).Nie robiąc żadnych badań( typu USG czy tomograf) lekarz (pediatra, chirurg)stwierdził, że to jest taka przypadłość. Dziecko to czasem samo dotyka. Czy na pewno nie trzeba się tym przejmować i nie robić nic?

KOBIETA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Anna Aseńko Chirurgia
60 poziom zaufania
Witam,
Ciężko stwierdzić co to jest nie widząc zmiany, być może lekarz który to oglądał miał rację.
Natomiast jak najbardziej można wykonać badanie USG, jest ono mało inwazyjne, nie wiąże się z żadnym promieniowaniem (jak w przypadku TK) i powinno pomóc rozwiać wątpliwości co do charakteru zmiany. Jeśli będą jakieś wątpliwości w badaniu USG wtedy można na tej podstawie ustalić dalsze postępowanie.
Pozdrawiam,
Anna Aseńko