Zgrubienie żyły po wewnętrznej stronie dłoni wzdłuż linii życia

Witam, u 19l. córki pojawiło się zgrubienie żyły po wewn. stronie dłoni, wzdłuż linii życia. Po podaniu Varixinalu i Aspiryny nieco się zmniejszyło. Lek. 1. kontaktu powiedział, że córce nic nie jest, ja jednak mam pewne wątpliwości, bo sama jestem po zakrzepowym zapaleniu żyły odpiszczelowej głębokiej, a miałam podobne objawy co córka. EKG robione niedawno u córki wykazało jedynie niemiarowośc oddechową. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest tego typu wywiad medyczny to proponuję udać się do lekarza chirurga naczyniowego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli dodatkowo nie ma w tym miesjcu obrzeku, zaczerwienienia, boleności, najprawdopodobniej nie ma się czym martwic. Jeśli obajwy nie ustapią lub sie nasilą w ciagu najbliższych dni, warto byłoby wykonać usg żył.
Pozdrawiam