Wypukła żyła po wewnętrznej stronie żyły

Na nodze po wewnętrznej stronie kolana zauważyłam wybrzuszoną, widoczną przez skórę żyłę. Pojawia się kiedy stoję lub długo siedzę, zaś znika kiedy leżę lub siedzę z podniesionymi nogami. Kiedy jest widoczna da się wyczuć pewne przewężenia, wygląda jakby składała się z kilku koralików. Mój tryb życia w ostatnim czasie był raczej siedzący. Kilka lat temu mój tato miał operację usunięcia żylaków. Czy u mnie też są to żylaki? Czy na tym etapie da się zahamować i cofnąć ich rozwój? Jakieś ćwiczenia?

Proszę najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem najlepiej naczyniowym. Takie zmiany jak Pani opisuje w zakresie żył kończyny dolnej wskazują ewidentnie na występowanie żylaków zapewne w dorzeczu żyły odpiszczelowej wielkiej. Nie ma skutecznej metody ani zahamowania ani wycofania żylaków. Leczenie objawowe to terapia uciskowa i farmakoterapia. Tylko metody zabiegowe mogą skutecznie zlikwidować żylaki. Wszystko wyjaśni Pani chirurg po bezpośrednim badaniu.