Wbicie kolca z drzewa do szyi dokładnie po lewej stronie obok żuchwy

Jakiś miesiąc temu wbilem sobie kolec z drzewa do szyi dokładnie po lewej stronie obok żuchwy. Byłem z tym w szpitalu żeby mi to wyciagli dali mi znieczulenie i sprawdzali czy coś tam jest czyli dlubali mi taką peseta w tym miejscu. Na drugi dzień wyczulem taki guzek ten guzek w tym miejscu utrzymuje się już miesiąc byłem dzisiaj z tym u chirurga naciol mi to miejsce i stwierdził że nic tam nie widzi a ja dalej wyczowam ten guzek. Co to może być ?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,
w miejscu wbitego kolca robi się mniejszy lub większy odczyn zapalny. Jeśli miejsce było sprawdzane znaczy ze była w tym miejscu rana, podczas gojenia rany często robi się zgrubienie, szczególnie po nacięciu. Zgrubienie może zaniknąć po kilku miesiącach, a czasami nie zanika i blizna jest cały czas badalna. Ciężko bez oglądania stwierdzić jak to wygląda. Rozumiem, że poza badalnym zgrubieniem niema innych niepokojących objawów świadczących o toczącym się procesie zapalnym. Jeśli tak, to proponowałabym odczekać nawet kilka miesięcy. Jeśli zgrubienie będzie się wtedy nadal utrzymywać można spróbować wykonać USG tej okolicy i ocenić czy nie widać jakiegoś ciała obcego. (USG zbyt wcześnie wykonane, na świeżo naciętej ranie może być niewiarygodne). Jeśli zgrubienie guzek jest niewielkie można ewentualnie rozważyć wycięcie zmiany w całości. Decyzję o dalszym postępowaniu można podjąć po zbadaniu pacjenta.

Pozdrawiam, Anna Aseńko