Usunięcie żylaków odbytu a powikłania

Witam. 3lutego mialam wyciane zylaki odbytu i pekniecie. bylam 19 lutego na kontroli lekarz powiedzial ze wszystko dobrze jest tylko w odbytnicy mam jakaś gruzdę i kazal mi wkladac palca do odbytu i masowac 2 razy dziennie ja wyczowam bardziej kulke palcem ale nie wiem czy to to . czy to jest normalne takie cos powinno sie znajdowac w srodku odbytu na długosci palca wskazujacego ? ja juz mam paranoje ze to moze byc rak :( Lekarz powiedzial ze nastepna wizta kontrolna nie bedzie juz potrzebana.

Na pewno nie jest to żaden rak skoro nie wysnuł takowego podejrzenia lekarz prowadzący. Takie zgrubienia w zakresie odbytu po usunięciu hemoroidów są dość typowe i w miarę upływu czasu często zanikają. Nie ma powodu do niepokoju.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

po zabiegu w tej okolicy mogą pojawić się zgrubienia będące wynikiem tworzenia się np. blizny. Gruzdka, czyli własnie taka kulka, zgrubienie. Czasem zaleca się pacjentom właśnie rozmasowywanie takiej blizny, zgrubienia.Proponuję zastosować się do zaleceń lekarza, a jeśli to niepokojące zgrubienie będzie się utrzymywało po paru miesiącach to dla własnego spokoju zgłosić się na kontrolę. Zazwyczaj zmiany nowotworowe mają bardziej nierówna, kalafiorowatą powierzchnię i bardzo mało prawdopodobne, aby coś co opisuje Pani jako kulka i będące w miejscu po przebytym zabiegu było zmianą nowotworową.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko