Boląca gruzda po wycięciu żylaków odbytu

3lutego mialam wyciane zylaki odbytu i pekniecie przy zwieraczach bylam19 lutego na kontroli lekarz powiedzial ze wszystko dobrze nie mam wiecej kontroli tylko w odbytnicy(nie jest to miejsce wyciecia żylaków i pęknięcia) mam jakaś gruzdę i kazal mi wkladac palca do odbytu i masowac 2 razy dziennie ja wyczowam bardziej kulke i ledwie dostaje to palcem ale nie wiem czy to . czy to jest normalne takie cos powinno sie znajdowac w srodku odbytu na długosci palca wskazujacego? Co to jest; (? Rak??

Bez bezpośredniego badania nie określę co to jest i z czym jest związane. Zapewne to jakaś zmiana łagodna, a nie rak, który najpewniej byłby zauważony w czasie operacji wycięcia hemoroidów.