Opuchlizna pod szwem po usunięciu tłuszczaka

Witam ponad tydzień temu miałem usuwane tłuszczaki ,pod jednym ze szwów wyczuwam opuchliznę lub też guzek takiej samej wielkości jak usunięty tłuszczak ,podczas zabiegu lekarz zciskał tkankę dość mocno by go namierzyć , czy może to być spuchnięta żyła o tego sciskania ? Jest to na udzie wewnętrznym 3 cm od genitaliów.Jeżeli to nie napuchnięta żyła to co to możę być i czy mam się martwić?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

tydzień po zabiegu to jeszcze dość świeża rana. Zgrubienie może być wynikiem niewielkiego krwiaka, który się tam wytworzył - to się zdarza i zazwyczaj wchłaniają się samoistnie, jeśli były stosowane szwy podskórne może to być wynik zeszycia tkanek, lub tworzącej się blizny. samo występowanie zgrubienia nie jest powodem do niepokoju. jeśli pojawiłyby się objawy stanu zapalnego jak zaczerwienienie i ból tej okolicy to konieczna jest pilna konsultacja z lekarzem.
Jeśli pomimo upływu czasu niepokojące zgrubienie będzie się utrzymywało to proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko