Czym są spowodowane silne bóle macicy?

Witam!
Mam 20 lat i od 3 lat jestem matką. Od jakiegoś roku często miewam infekcje, np. zapalenie macicy z krwawieniem i silnymi bólami. Od czasu zapalenia macicy, co miesiąc mam silne bóle, ale nie podczas miesiączki, są boleśniejsze niż przy samym zapaleniu.
Podczas jednego z takich napadów bólu znalazłam się na pogotowiu i okazało się, że mam pęcherzyk na jajniku, który mi leczono, ale bóle są nadal.
Miesiączkę mam regularną od prawie 3 lat, teraz spóźniała mi się 2 tygodnie, czemu towarzyszyły ciągłe mdłości, tępe bóle podbrzusza i krzyża, zmęczenie i dreszcze, dostałam okres z chwilą, jak złapał mnie silny ból jednego jajnika. Dużo skrzepów w tej miesiączce.
Zaznaczę, że zawsze mam skrzepy podczas okresu, ale w tym miesiącu o wiele więcej. Czym to wszystko jest spowodowane? Czy te nowe objawy wskazują, że znów czekają mnie jakieś problemy?

Dzień dobry!

Objawy przez Panią opisywane obrazują zapalenie narządów rodnych. Powinna Pani czym prędzej otrzymać odpowiednią antybiotykoterapię, by bakterie nie doprowadziły do jeszcze większego stanu zapalnego ze zrostami czy ropnym zapaleniem przydatków.

Z poważaniem