Czym są spowodowane takie omamy?

Dzień dobry.Mam problem z omamami w nocy. Otóż budzę się i odczuwam lęk np przed wiszącym nad moim łóżkiem obrazem,krzyżem Wydaje mi się,że postaci na obrazie poruszają się,chcą mi coś zrobić.Uświadomiłam sobie,że mam ten problem od wielu lat.Czym te omamy są spowodowane?Dodam,że w ciągu dnia nie widzę niczego nierealnego.Kobieta,35 lat.

Szanowna Pani,

Zalecam konsultację z lekarzem psychiatrą lub lekarzem POZ. Omamy mogą być spowodowane zaburzeniem psychicznym, chorobą neurologiczną lub inną chorobą dającą takie objawy poznawcze, mającą związek np. z niedoborem witamin, elektrolitów itp.

Pozdrawiam,