Nerwica i stosowanie leków a omamy

Witam, czy w nerwicy leczonej normalne jest, że osoba budzi się w nocy lub twierdzi że nawet nie spała a miała omamy i konfabulacje? czy jest to związane z omamami przysenne czy z nerwicą czy może z demencją? Mama leczy się na nerwicę Pernazyną i Citabaxem, w sytuacjach stresowych nie ma dobrej koncentracji i ostatnio nie pamięta np. czy brala leki czy nie, jakie bierze. Fakt dostała nowe leki od psychiatry. Odstawila 3 tyg temu clonazepam. Miala wszystkie objawy odst. Blagam o iskierkę nadziei

Omamy, bezsenność mogą być jednym z objawów odstawiennych po odstawieniu Clonazepamu. Omamy, konfabulacje mogą być objawem demencji. Moim zdaniem, można zasięgnąć porady innego lekarza psychiatry. Oczywiście, należy wykluczyć wpływ chorób somatycznych na zaburzenia spostrzegania (występowanie omamów).

Witam,

nerwica to inaczej zaburzenia lękowe. Zaburzeniom lękowym omamy raczej nie towarzyszą, natomiast w demencji to się zdarza. Widzę, że mama ma leki dobrane pod tym kątem - citabax to lek o działaniu przeciwdepresyjnym, ale zmniejsza też objawy zaburzeń lękowych, natomiast pernazyna jest często stosowana właśnie w leczeniu problemów z omamami.

Leki psychiatryczne mają to do siebie, że spora ich część wymaga trochę czasu zanim zaczną w pełni działać. Najlepiej będzie odwiedzić psychiatrę mamy i wypytać o objawy i leki - który jest na co i jak szybko będzie widać pierwsze, a jak szybko pełne efekty ich działania.

Pozdrawiam!