Czy omamy w nocy mogło spowodować zmęczenie?

Dzień dobry, W nocy obudził mnie dźwięk rozmowy mamy oraz ściany drapanej przez kota. Jak wstałam okazało się że i mama i kot śpią. Po wróceniu do łózka i zamknięciu oczu pojawiły się dziwne kreski i plamy, jakby szyba pękająca w pajączek. Po otwarciu oczu efekt w polu widzenia był ten sam. Rano po obudzeniu wszystko było w porządku. Czy przyczyną takich "omamów" mogło być zmęczenie, wysoka temperatura tej nocy albo inny błahy powód?

Witam.
Omamy, halucynacje są to patologiczne zjawiska psychiczne o charakterze spostrzeżeń, które nie są wywołane przez żaden przedmiot istniejący w polu percepcji człowieka. Zazwyczaj są jednym z objawów chorobowych. Są jednak takie które mogą się pojawić u ludzi zdrowych. Marzenia senne są swoistymi halucynacjami ludzi zdrowych. Także omamy hipnagogiczne (tuż przed zaśnięciem) i omamy hipnopompiczne (pojawiające się przed całkowitym wybudzeniem) mogą wystąpić u ludzi zdrowych. Przy zasypianiu jak i budzeniu jesteśmy na granicy snu i czuwania, mamy gorszą percepcję naszych zmysłów i dochodzi do pewnego zafałszowania. Omamy hipnopompiczne czasem łączą się z somnambulizmem (lunatyzmem). Na pojawienie się tzw. omamów fizjologicznych mogą mieć wpływ różne czynniki, m. in. stres, przemęczenie, zaburzenia rytmu dobowego i inne. Sytuacją, którą Pani opisuje ja osobiście bym się nie przejmował.
Łączę wyrazy szacunku
W. Łuczkowski

A może to się tylko śniło? Przyczyną różnych "dziwnych" objawów może być zarówno zmęczenie fizyczne jak i stany napięcia psychicznego. Gdyby takie objawy powtarzały się to warto zwrócić się do specjalisty.