Omamy nocne - czy to wpływ leków?

Witam! Moja mama ma 61 lat, od wielu lat ma problemy z migotaniem przedsionków oraz tarczycą, przyjmuje mnóstwo leków. Od jakiegoś czasu ma omamy, budzi się w nocy, widzi jak poruszają się przedmioty w pokoju. Omamy te nasilają się, podejrzewam, że to skutek przyjmowanych przez nią leków; stąd moje pytanie: czy istnieje sposób pozbycia się tej dolegliwości? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Mama powinna jak najszybciej skorzystać z konsultacji lekarskiej. Omamy występujące w godzinach nocnych mogą mieć w tym przypadku wiele przyczyn, np. niedotlenienie mózgu, rozpoczynajacy się zespół otępienny, zaostrzenie niewydolności krążenia.

Tego typu objawy mogą pojawić się po odstawieniu leków nasennych (w przypadku długotrwałego ich przyjmowania). Wpływ leków stosowanych w chorobach kardiologiczych jest mało prawdopodobny.

Należy ustalić przyczynę omamów i wtedy będzie możliwe ich skuteczne leczenie. Ich przyczyną jest często ogólny zły stan zdrowia, np. infekcja, odwodnienie. Dlatego konieczna jest wizyta u lekarza internisty oraz u psychiatry.

Z pozdrowieniami