Czym się leczyć?

Brałam antybiotyki i yasmin 3 lata, yasmin odstawilam a z tetralysalem jest problem... Tzn. teraz na sile też odstawiłam tetralysal, bo się boję o wątrobę, ale mam potworne wykwity! Dużo czerwonych i bolących, krosty, zaskórniki, ale ogólnie moja twarz jest zaczerwieniona i ma dużo bolących pryszczy i w ogóle wygląda jak posypana piaskiem! Masakra jakaś! Teraz biorę od dermatologa acne derm na noc i na dzień krem nailżający. Co by mi pani poleciła? Co mogę spróbować nowego? Próbowałam już: toniki do cery - pogarszają dramatycznie jej stan, zineryt - działał, ale teraz już raczej nie chce działać, tetralysal - myślę, że tylko zalecza, jak przestaję brać, wszystko wraca.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam!

Największą skuteczność ma kuracja dobrana przez lekarza po dokonaniu oceny stanu skóry. W związku z tym radziłabym stosować zalecaną kurację, pamiętając, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ taka jest specyfika leczenia trądziku.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty