Czym spowodowane jest opuchnięcie twarzy i uczulenie, jakby się poparzyło pokrzywą?

Moja mama często dostaje uczulenie, jak to lekarz nazywa, a wygląda to jak bąbelki, jakby była poparzona pokrzywami i do tego jedna strona twarzy jej puchnie. Po wizycie u lekarza i zastrzyku, schodzi jej to. Jakie mogą być przyczyny i od czego? Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Witam,

na podstawie opisanych objawów wydaje się, że mamy do czynienia z pokrzywką. Jest to reakcja alergiczna skóry na czynnik uczulający. Towarzyszy temu często obrzęk tkanki podskórnej, stąd opuchlizna. Należałoby ustalić, co Pani mamę uczula, czy to alergia wziewna, pokarmowa itd. Służą temu testy skórne. Proszę udać się więc do alergologa, ew. dermatologa.

Pozdrawiam.